3. kolo Žákovské ligy

10.02.2020 | Lenka Hájková

Starší žačky

V sobotu 8. 2. odjelo družstvo starších žaček v brzkých ranních hodinách k dalšímu kolu Žákovské ligy. Třetí kolo této soutěže jsme odehrály v nám známé hale na pražském Chodově, kde svá utkání hrají Háje Praha. Soupeři nám v tomto kole byla družstva Kobylis, Hájů Praha, Zlína „A“ a Žirovnice.

V prvním utkání jsme nastoupily proti děvčatům z Kobylis, která jsme před týdnem porazily na domácím turnaji. Tentokrát však na hřišti bohužel dominovaly soupeřky, které se od prvních minut ujaly vedení, a naše děvčata už k ničemu po zbytek utkání nepustily. Konečný výsledek 8:17 odpovídal předvedeným výkonům na hřišti. Po důrazné domluvě v šatně děvčata nastoupila proti družstvu Žirovnice. Utkání bylo až do 11. minuty 2. poločasu vyrovnané, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl 4 branek a vedení si již pohlídal. Nicméně naše děvčata nepředvedla špatný výkon. Další utkání proti jasnému favoritovi ze Zlína „A“ se vyvíjelo hned od prvních minut ve prospěch soupeře, který si hned během prvních 10 minut vypracoval náskok 5 branek, a v poločase jsme prohrávaly již 4:15. Ve druhém poločase si soupeř utkání s přehledem pohlídal a po zásluze zvítězil 23:11. V tomto utkání se ivančické holky opět příliš nepředvedly a především spoustou technických chyb a nepřipravenými střelami umožnily soupeři vsítit spoustu jednoduchých branek z rychlých protiútoků. V posledním utkání proti domácím Hájům se naše holky znovu probudily. Od prvních minut se se soupeřem přetahovaly o vedení, kdy se nikomu nepodařilo odskočit o více než 2 branky. Na konci utkání svítilo na ukazateli skóre 19:19.

Naše děvčata si tak z tohoto kola Žákovské ligy odvezla pouze 1 bod. Během 4 utkání jsme předvedly 2 utkání, kdy jsme propadly ve všech herních činnostech a udělaly jsme spoustu technických chyb (Zlín a Kobylisy). V dalších dvou utkáních (Žirovnice a Háje) děvčata bojovala o každý balon a předvedla pěkné akce.

Příští víkend mají děvčata volno, v neděli 23. 2. je pak od 13:30 hod. čeká na domácí palubovce důležité utkání proti Veselí nad Moravou. V utkání musí zvítězit alespoň o 4 branky, aby se ujala vedení v jihomoravské soutěži.

HK Ivančice – Sokol Kobylisy II 8:17 (3:10)

Sestava a branky: Navasardyanová, Měrková 1, Dotramy, Weberová 1/1, Svobodová 1, Brustmannová 1, Kamencová 1, Vavroušková 2, Šteflová 1, Fadrná, Cvrkalová

HK Ivančice – DHK Slavoj Žirovnice 13:16 (8:9)

Sestava a branky: Navasardyanová, Měrková, Dotramy, Weberová, Svobodová 1, Brustmannová, Kamencová 3, Vavroušková 7/2, Šteflová 2, Fadrná, Cvrkalová